Druholigová sobota v Bílině

310 atletů se sešlo na našem stadionu, aby se utkali o první body do letošní druholigové soutěže skupiny A. Na perfektně připravený stadion se celý den smálo květnové slunce, jen vítr trochu zlobil – nárazový proměnlivých směrů. I na stometrové trati se stalo, že start byl po větru a cíl už proti.

Dost slohu a poetiky. Pouze výsledky hovoří. Začnu ženami. Ty byly na stadionu celý den vidět a odpovídá tomu i druhé místo se ziskem 161,5 bodu. Na vítězky z AC Turnov ztratily pouze 9,5 bodu. Třetí AC Jičín zaostal o pouhých 5 bodů. První kolo bylo tedy hodně vyrovnané. O největší příděl bodů se zasloužily dvě závodnice –Venuše Žitná a Ester Parohová. Domácí Vendy potvrdila formu z posledních dnů a získala pro družstvo 29,75 bodů. Hostující Ester závodí za USK PROVOD Ústí nad Labem a je to velmi mladá (ročník 06) a nadějná závodnice. Získala 28 bodů. Celkem bodovalo 17 závodnic a jejich zisky naleznete v tabulce.

Muži se naopak na stadionu poněkud ztráceli a nebýt výborných hostujících závodníků ta by to nebylo dobré. Takto, díky hostujícím to bylo dobré. Dobré je za tři. Nejlépe bodujícím je Filip Najman z USK PROVOD Ústí nad Labem, který přispěl na konto 23 body. Z domácích se nejlépe drželi spolehlivý Pavel Strnad (dálka, trojskok), veterán Pepa Kalát, který si své odešel již 15.4.22 v Olomouci, Pupík Míra Eibl v kladivu a odvážně běžící Radek Letocha na 800 m. Kompletní bodování naleznete opět v tabulce.