Naši olympionici

Ve dench 25.6. – 27.6.2024 proběhla v Českých Budějovicích Letní olympiáda dětí a mládeže v atletice. Nejlepší závodníci všech krajů naší republiky zde po tři dny bojovali o velmi prestižní medaile. Konkurence je zde stejně velká, ne-li větší než na Mistrovství České republiky. Náš klub reprezentovali Martin Hakala a Vojtěch Koša pod vedením trenéra Zdeňka Bažanta. O výkonnostní úrovni závodů svědčí i to, že ani velmi kvalitní osobní rekord nezaručí postup z rozběhu, či kvalifikace. To se přihodilo Martinu Hakalovi b běhu na 100 m př.. Zaběhl kvalitní osobní rekord a bohužel na finále to nestačilo. Martin běžel ještě 60 m, kde z rozběhu postoupil do semifinále. Zde už byli soupeři bohužel nad jeho síly.
Vojtěch Koša závodil v běhu na 60 m, kde mu těsně unikl postup z rozběhu. Ve skoku dalekém obsadil deváte místo v druhé kvalifikační skupině.
Oba si ještě zaběhli štafetu 4×60 m, kde se svými kolegy Janem Valentou z Duchcova a Ondřejem Pobočíkem z Mostu obsadili výborné páté místo.
Už jen účast na těchto vrcholných závodech je úspěchem pro oba borce. Každá zkušenost z takových závodů se do budoucna počítá. Děkujeme za reprezentaci klubu.

Výsledky.