Mistrovství Čech družstev starších žáků

11.9.21 proběhlo v Jablonci nad Nisou Mistrovství Čech družstev staršího žactva. Jablonec s přezdívkou nočník Evropy nezklamal. Téměř po celou dobu závodů drobně pršelo.
Starší žáci našeho klubu se na toto mistrovství probojovali naposledy v roce 2011. Trenér Zdeněk Bažant sestavil družstvo, které nejprve obsadilo druhé místo v krajském přeboru a tím si vybojovalo postup do této prestižní soutěže.
Soutěže se zúčastnilo celkem 11 družstev z celých Čech. Pořadí družstev se během závodů neustále měnilo, a to podle toho, kdo zrovna měl silnější disciplínu. Nakonec naši žáci obsadili celkové osmé místo, když porazili i své přemožitele z Krajského přeboru družstev UKS Provod Ústí n.L.
O body se zasloužilo sedm statečných plus štafeta 4×60 m:
Švec Daniel 06            29,00
Linhart Charles 06       11,00
Bárdoš David 06          10,00
Knapík Štěpán 08          4,00
Sebránek Prokop 08      3,00
Cipriján Denis 07           3,00
Bažant Adam 07            1,00
Bartoš, Head, Cipriján, Bárdoš    6,00
Dalším závodníkům se přes velkou snahu a mnohdy i osobní rekordy bodovat nepodařilo.
Děkujeme všem za výbornou reprezentaci klubu.

Výsledky naleznete ZDE.

Pár fotografií ZDE.

Za AK Bílina Milan Holcr