Štafetový pohár se vrací do Plzně

1 den 2 hodiny ago
Vítězi osmého ročníku Štafetového poháru se stali žáci a žákyně Základní školy Chválenická v Plzni, kteří tak zopakovali po dvou letech triumf v této soutěži určené žákům prvních stupňů základních škol.

Zlín přivítá domácí elitu

1 den 22 hodiny ago
O nadcházejícím víkendu proběhne domácí atletický vrchol, kterým je mistrovství České republiky mužů a žen, které v letošním roce hostí Zlín. Nebude se však bojovat jen o mistrovské tituly. Naši nejlepší atleti budou usilovat i o účast na olympijských hrách v Tokiu. Mládež se pak bude pokoušet o splnění nominačních kritérií pro mistrovství Evropy do 22 let či mistrovství světa i Evropy juniorů. Dnes proběhla v pražské Restauraci U Pinkasů tisková konference, které se zúčastnili atleti Kristiina Mäki, Lukáš Hodboď a Petr Svoboda.

ČAS na podcast

2 dny 3 hodiny ago
Při příležitosti blížícího se mistrovství České republiky mužů a žen ve Zlíně odhaluje Český atletický svaz svůj nový projekt ČAS na podcast.

Výsledkový servis uplynulého víkendu

3 dny 17 hodin ago
Uplynulý atletický víkend nebyl pouze ve znamení mistrovství Evropy družstev. Proběhla také řada kvalitních jednodenních mítinku. Ve Spojených státech se pak rozjela americká olympijská kvalifikace.

Češi vládli Kluži

4 dny 15 hodin ago
Mise české reprezentace na první lize mistrovství Evropy družstev v rumunské Kluži byla úspěšná. Naši atleti totiž celé klání opanovali a pro příští vydání této soutěže se vrátí mezi elitu. Štafeta mužů na 4 x 400 metrů korunovala triumf českého týmu národním rekordem.

Kubelík ozdobil neděli národním rekordem

4 dny 23 hodiny ago
Eduard Kubelík zaběhl na kladenském Sletišti nejrychlejší juniorskou dvoustovku české historie. Vedle něj se o rekordy šampionátu postaraly chodkyně Eliška Martínková, dálkař Tomáš Kratochvíl a čtvrtkařská štafeta juniorek ze Sokola Plzeň.

Češi v poločase druzí

5 dnů 19 hodin ago
V rumunské Kluži proběhl úvodní soutěžní den první ligy mistrovství Evropy družstev. Český tým přenocuje po 21 disciplínách na druhém místě. Z dílčích prvenství se radovali koulař Tomáš Staněk a oštěpařka Nikola Ogrodníková.

Tři rekordy MČR na rozžhaveném Sletišti

6 dnů 1 hodina ago
Na kladenském Sletišti probíhá o víkendu republikové mistroství juniorů a dorostu. O rekordy šampionátu se v sobotu postarali trojskokan Vojtěch Sellner, překážkář Štěpán Schubert a štafeta Škody Plzeň.

Boj o Superligu se blíží

6 dnů 19 hodin ago
Již zítra odstartuje první liga mistrovství Evropy družstev v rumunské Kluži. Ve startovních listinách figuruje hned pět úřadujících halových evropských šampionů z Toruně včetně českého koulaře Tomáše Staňka.

Reprezentace nabrala směr Kluž

1 týden 1 den ago
Ve čtvrtek v ranních hodinách odcestovala česká reprezentace z Letiště Václava Havla v Praze na mistrovství Evropy družstev, které hostí o nadcházejícím víkendu Kluž.

Přehlídka rekordů mítinku v Kladně

1 týden 2 dny ago
V Kladně proběhl mezinárodní mítink Kladno hází a kladenské memoriály. V jeho rámci padla řada rekordů tohoto atletického podniku. Smíšená štafeta na 4x400 metrů se výrazně přiblížila účasti na olympijských hrách v Tokiu.

Hvězdy míří do Kladna

1 týden 3 dny ago
Již zítra se uskuteční další ročník mezinárodního mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály, který je opět bronzovým závodem World Ahletics Continental Tour. Účastníky pondělní předzávodní tiskové konference byli koulař Tomáš Staněk a sprinteři Pavel Maslák s Matějem Krskem.

Úspěšný víkend českých atletů

1 týden 4 dny ago
Uplynulý atletický víkend byl vskutku nabitý. Čeští atleti závodili v hojném počtu doma i v zahraničí. V Aroně se dařilo českým vícebojařům. Jan Jirka se stal druhým nejrychlejším Čechem historie na dvoustovce. Úspěšné závody za sebou mají také běžkyně Kristiina Mäki s Dianou Mezuliáníkovou nebo tyčkaři Matěj Ščerba a Romana Maláčová.

Sečkářův memoriál potřetí

1 týden 4 dny ago
V moravské metropoli se uskutečnil třetí ročník mezinárodního mítinku Vzhůru Brno – Memoriál Josefa Sečkáře. Jeho ozdobou byly hody a vrhy. Výkony ostatních disciplín znehodnotil příliš silný vítr.

Český tým pro ME v Kluži schválen

1 týden 6 dnů ago
Předsednictvo ČAS v pátek schválilo nominaci závodníků, vedení výpravy a doprovodu pro mistrovství družstev, jehož první liga se uskuteční o víkendu 19. a 20. června v rumunské Kluži.

Staněk šestý ve Florencii

2 týdny ago
Diamantová liga pokračovala v italské Florencii a česká atletika měla zastoupení v koulaři Tomáši Staňkovi, který si z Itálie odveze šesté místo za sezónní výkon 20.32.

Češi závodili v Marseille a Eisenstadtu

2 týdny 1 den ago
V průběhu středečního odpoledne a večera zápolila řada našich atletů na mítincích ve francouzském Marseille a rakouském Eisenstadtu. Jak si při svých zahraničních startech vedli?

Gideyová světovou rekordmankou na desítce

2 týdny 1 den ago
Jen dva dny se mohla těšit z titulu světové rekordmanky Nizozemka Sifan Hassanová. Při etiopské olympijské kvalifikaci využila rychlé dráhy v Hengelu k vylepšení historického světového maxima na 10 000 metrů Letesenbet Gideyová.
Checked
45 minut 9 sekund ago
Subscribe to Atletika.cz feed