Parádní sprinty v Nairobi

1 hodina 40 minut ago
V keňské metropoli se uskutečnil poslední mítink v rámci letošní World Athletics Continental Tour Gold, který ozdobily zejména jedinečné výkony ve sprinterských disciplínách. Tyčkař Matěj Ščerba byl třetí.

Dva národní rekordy na MČR žactva

1 den 14 hodin ago
Mladá Boleslav hostila o víkendu mistrovství České republiky žáků a žákyň na dráze. Matyáš Zach na stovce překážek a Barbora Bystřičanová na trati 1500 metrů překážek ozdobili své triumfy novými národními rekordy této kategorie. V dalších třech disciplínách padla historická maxima šampionátu.

Vrchařské tituly pro Hrochovou a Kováře

1 den 18 hodin ago
V Areálu Peklák v České Třebové proběhlo mistrovství České republiky v běhu do vrchu (nahoru a dolů). Domácími šampiony v této disciplíně se stali Tereza Hrochová a Jáchym Kovář.

Úspěšné české vystoupení v Záhřebu

6 dnů 13 hodin ago
V chorvatském Záhřebu pokračovala World Athletics Continental Tour Gold. Na startu byli také čtyři čeští reprezentanti. Kristiina Mäki zaběhla v závodě na 2000 metrů národní historické maximum. Čtvrtkař Patrik Šorm se blýskl novým osobním rekordem. V silné konkurenci se neztratili ani překážkář Petr Svoboda a stýplař Jáchym Kovář.

Dva rekordy mítinku na Daňkovi

6 dnů 14 hodin ago
Na turnovském atletickém stadionu se uskutečnil 21. ročník Memoriálu Ludvíka Daňka. Rekordy mítinku obstarali půlkař Filip Šnejdr a Jan Veleba na stovce. Diskařské klání na počest naší legendy Ludvíka Daňka opanoval Maďar Róbert Szikszai.

Staněk 8. v Záhřebu, Špotáková 1. v Chebu

1 týden ago
Koulařským prologem v pondělí odstartovala další zastávka World Athletics Continental Tour Gold v chorvatském Záhřebu. Tomáš Staněk v něm obsadil osmé místo. Ve stejný den se uskutečnila také Velká cena Chebu, kde se blýskla šedesátimetrovým hodem oštěpařka Barbora Špotáková.

Mezuliáníková a Svoboda 6. na ISTAFu

1 týden 1 den ago
V německé metropoli se konal další ročník jednoho z nejtradičnějších evropských mítinků, kterým je berlínský ISTAF. Oba čeští zástupci Diana Mezuliáníková a Petr Svoboda doběhli šestí.

Kateřina Cachová ukončila kariéru

1 týden 4 dny ago
Poté, co před dvěma lety oznámila ukončení kariéry Eliška Klučinová, opouští českou atletiku další vícebojařská opora uplynulé dekády Kateřina Cachová. Stejně jako její tradiční rivalka a také kamarádka, se rozhodla k tomuto kroku ve věku 31 let.

Oštěpařské trio se v Curychu neztratilo

1 týden 4 dny ago
Český oštěp měl hned trojí zastoupení ve čtvrtečním curyšském finále Diamantové ligy. Nikola Ogrodníková a Jakub Vadlejch obsadili třetí příčky. Barbora Špotáková skončila čtvrtá. Ruská tyčkařka Anželika Sidorovová překonala rekord Diamantové ligy.

Juška šestý v Curychu

1 týden 5 dnů ago
Letošní ročník Diamantové ligy zná prvních sedm držitelů vítězných trofejí. Z českého kvarteta, které se během dvoudenního finálového klání představí, dnes závodil pouze dálkař Radek Juška.

Akademici bojovali o tituly na Hané

1 týden 6 dnů ago
V úterý 7. září proběhly v Olomouci atletické soutěže v rámci 19. Českých akademických her, kde se představila také řada našich úspěšných reprezentantů.

Táborská VC slavila jubileum

1 týden 6 dnů ago
Na jihu Čech proběhl jubilejní 60. ročník Velké ceny Tábora, kam zavítalo trio českých olympioniků i zajímavá zahraniční konkurence.

Pětice Čechů v Chorzówě

2 týdny ago
V polském Chorzówě pokračoval seriál World Athletics Continental Tour Gold a na startu bylo také pět českých atletů. Čtvrtá místa si odvezli běžkyně Diana Mezuliáníková a oštěpaři Vítězslav Veselý s Nikolou Ogrodníkovou.

Bába dostal bronz z curyšské Evropy

2 týdny 1 den ago
Trvalo to sedm let a tři týdny, než se dostal bronz z mužské výšky z ME v Curychu na krk svému právoplatnému majiteli. Opožděnou medaili ze šampionátu obdržel Jaroslav Bába v neděli v Břeclavi.

Klubové tituly pro ženy USK a muže Dukly

2 týdny 1 den ago
Na jihu Moravy vyvrcholila nejvyšší klubová soutěž ČR. Mistrovský tituly v Břeclavi obhájily ženy USK Praha, mezi muži se vrátila na trůn Dukla Praha a získala svůj jubilejní titul.

V Bruselu tři rekordy mítinku

2 týdny 3 dny ago
Tři historická maxima a řadu dalších pozoruhodných výkonů nabídl poslední řadový mítink Diamantové ligy v Bruselu před finále v Curychu příští týden. Mílařka Kristiina Mäki obsadila deváté místo.

Hejnová: Chci se loučit před diváky

2 týdny 5 dnů ago
Zuzana Hejnová mohla jet do Tokia, ale dle svých slov se nechtěla jen zúčastnit. Končit však dvojnásobná mistryně světa a bronzová medailistka z OH ještě nechce, proto se ještě zkusí připravit na příští sezónu, a to i včetně té halové. Uvedla to na středečním setkání s novináři.
Checked
11 minut 7 sekund ago
Subscribe to Atletika.cz feed