Filip Hradil

Statistiky a výsledky
Milan Holcr

MČR dorostu a juniorů na Dukle bronzové
Letošní Mistrovství ČR můžeme považovat za velmi vydařené. Všichni tři účastníci se probojovali ve svých rozbězích přímo do finále. Kamča Frontzová měla bohužel kolizi na překážkách, a tak absolvovala finále 100m s bolestmi. I tak obsadila hezké sedmé místo. Káťa Šilerová se probojovala díky mohutnému finiši do vysněného finále na 300m př. velmi kvalitním časem 44,56. Zde už běžely opravdu rychlé holky. Konečné šesté místo je pro Káťu ohromný úspěch, mimo jiné i proto, že porazila jednu z účastnic Mistrovství Evropy. Mezi čtyřmi favority na medaili v běhu na 400m př. byl Tonda Janetka. Medaile jsou ovšem pouze tři, a tak bylo potřeba zvolit správnou taktiku. Výstřel ovšem vše změnil. Soupeři prvních 250m napálili a Tonda vybíhal do poslední rovinky na pátém místě se ztrátou 10 metrů na medaili. Před poslední překážkou ovšem soupeři tuhli a Tonda stahoval jednoho za druhým. Nakonec z toho bylo třetí místo, i když titul byl velmi blízko. I tak máme ale z medaile ve velké konkurenci obrovskou radost!
Přehled medailí z krajských přeborů jednotlivců
V článku předkládáme kompletní přehled 29 medailí, které jsme získali jak na přeboru mužů a žen v Děčíně, tak na domácích krajských přeborech mladšího žactva a elévů. Nejvíce medailí získala žena Vendy Žitná, v mužích Libor Bařtipán a v mladším žactvu Káťa Reiserová. Gratulujeme všem a děkujeme za reprezentaci oddílu!
Červnové informace pro rodiče
Po rozkliknutí "přečíst vše" se zobrazí souhrn informací pro rodiče.
Král a královna Bořně - výsledky třetího kola
Po rozkliknutí "přečíst vše" se vám objeví aktuální tabulka s výsledky po třetím kole O krále a královnu Bořně.
Kamča Frontzová na MČR bronzová
Během víkendu se uskutečnil v Kolíně republikový šampionát vícebojařů a to všech mládežnických kategorií. Své zástupce měl v Kolíně i náš oddíl a to díky dvojicí atletů, kteří jsou vedeni Jaromírem Říhou a Jiřím Nechvátalem.
Zatímco žák Aleš Slouka jel především sbírat zkušenosti na své první republikové mistrovství, Kamila Frontzová patřila v dorostenkách mezi favoritky. Oba se prali jak s nepříjemným deštěm, tak s velkou konkurencí, která české víceboje zdobí.
Alešovi kvůli nervozitě nevyšla hned první disciplína, kterou byly překážky. To jej katapultovalo do těžké pozice. V ostatních disciplínách ovšem ukázal, že talent má a že by se s ním mohlo do budoucna počítat. V soutěži nakonec obsadil 17. místo a závody ho jistě motivovaly k dalšímu tréninku.
Kategorie dorostenek byla velmi kvalitně obsazena. Jak vítězka Sára Zámečníková (AC Pardubice – 5234 bodů), tak stříbrná Klára Bažoutová (Atletika Chrudim – 5160 bodů) splnily limit na Mistrovství Evropy dorostenek v Maďarsku. Na bronz si dělala nárok hned trojice závodnic. Kromě Kamily ještě Linda Suchá ze Sokolu Plzeň (splnila již dříve B limit na ME v dálce) a Barbora Hůlková z LIAZ Jablonec (splnila B imit na ME v běhu na 100m překážek). Kamila se ve své cestě za bronzem mohla opřít o sprinterské a skokanské disciplíny. Na překážkách běžela i přes mírnou kolizi na hraně osobního rekordu, v běhu na 200m zaznamenala druhý nejlepší čas a osobní rekord 25,64. Ve skoku dalekém si také pounula osobní rekord na 567 cm, stejně jako ve skoku vysokém (157 cm). Ve vrhu kouli zaznamenala propad oproti svým výkonům z tréninku (10,73m) a v oštěpu zaházela standard (30,51m). V úvodu druhého dne Kamče pomohli zaváhání jedné z hlavních soupeřek, kdy Linda Suchá zapsala tři přešlapy a byla tak mimo hru. O to víc se však po oštěpu schylovalo k bitvě v závěrečném běhu na 800m. Barbora Hůlková byla rozhodnuta běžet velmi rychle a dostat se v součtu před Kamilu. Ta ji tak nesměla před sebe pustit o více než 10 vteřin. Vše dopadlo po velkém nasazení dobře a čas 2:30,21 znamenal konečný součet 4943 bodů, což je nový krajský rekord a první velká medaile pro nadějnou velmi všestrannou atletku.
(foto:Sokol Kolín - Kupkys)
Krajské přebory družstev mládeže - odjezdy
V úterý 5. 6. se koná KP družstev staršího žactva a dorostu v Děčíně. Jede se busem. V Bílině od hypermarketu Albert ve 13:45, v Teplicích od Opelu, krátce poté.
Ve středu 6. 6. se koná KP družstev mladšího žactva v Ústí nad Labem. (roč. 2005, 2006, 2007) Jede se opět busem od hypermarketu Albert ve 14:00, z Teplic opět u Opelu krátce poté.
Příjezd je oba dny večer. Protože se jedná o družstva, předpokládáme, že se zúčastní pokud možno všichni.