AK Bílina
logo
Cesta k nám
mapa
Autoři
Administrátor
Milan Holcr

Webdesign
Filip Hradil

Statistiky a výsledky
Milan Holcr

Kamča Frontzová na MČR bronzová
Během víkendu se uskutečnil v Kolíně republikový šampionát vícebojařů a to všech mládežnických kategorií. Své zástupce měl v Kolíně i náš oddíl a to díky dvojicí atletů, kteří jsou vedeni Jaromírem Říhou a Jiřím Nechvátalem.
Zatímco žák Aleš Slouka jel především sbírat zkušenosti na své první republikové mistrovství, Kamila Frontzová patřila v dorostenkách mezi favoritky. Oba se prali jak s nepříjemným deštěm, tak s velkou konkurencí, která české víceboje zdobí.
Alešovi kvůli nervozitě nevyšla hned první disciplína, kterou byly překážky. To jej katapultovalo do těžké pozice. V ostatních disciplínách ovšem ukázal, že talent má a že by se s ním mohlo do budoucna počítat. V soutěži nakonec obsadil 17. místo a závody ho jistě motivovaly k dalšímu tréninku.
Kategorie dorostenek byla velmi kvalitně obsazena. Jak vítězka Sára Zámečníková (AC Pardubice – 5234 bodů), tak stříbrná Klára Bažoutová (Atletika Chrudim – 5160 bodů) splnily limit na Mistrovství Evropy dorostenek v Maďarsku. Na bronz si dělala nárok hned trojice závodnic. Kromě Kamily ještě Linda Suchá ze Sokolu Plzeň (splnila již dříve B limit na ME v dálce) a Barbora Hůlková z LIAZ Jablonec (splnila B imit na ME v běhu na 100m překážek). Kamila se ve své cestě za bronzem mohla opřít o sprinterské a skokanské disciplíny. Na překážkách běžela i přes mírnou kolizi na hraně osobního rekordu, v běhu na 200m zaznamenala druhý nejlepší čas a osobní rekord 25,64. Ve skoku dalekém si také pounula osobní rekord na 567 cm, stejně jako ve skoku vysokém (157 cm). Ve vrhu kouli zaznamenala propad oproti svým výkonům z tréninku (10,73m) a v oštěpu zaházela standard (30,51m). V úvodu druhého dne Kamče pomohli zaváhání jedné z hlavních soupeřek, kdy Linda Suchá zapsala tři přešlapy a byla tak mimo hru. O to víc se však po oštěpu schylovalo k bitvě v závěrečném běhu na 800m. Barbora Hůlková byla rozhodnuta běžet velmi rychle a dostat se v součtu před Kamilu. Ta ji tak nesměla před sebe pustit o více než 10 vteřin. Vše dopadlo po velkém nasazení dobře a čas 2:30,21 znamenal konečný součet 4943 bodů, což je nový krajský rekord a první velká medaile pro nadějnou velmi všestrannou atletku.
(foto:Sokol Kolín - Kupkys)
Krajské přebory družstev mládeže - odjezdy
V úterý 5. 6. se koná KP družstev staršího žactva a dorostu v Děčíně. Jede se busem. V Bílině od hypermarketu Albert ve 13:45, v Teplicích od Opelu, krátce poté.
Ve středu 6. 6. se koná KP družstev mladšího žactva v Ústí nad Labem. (roč. 2005, 2006, 2007) Jede se opět busem od hypermarketu Albert ve 14:00, z Teplic opět u Opelu krátce poté.
Příjezd je oba dny večer. Protože se jedná o družstva, předpokládáme, že se zúčastní pokud možno všichni.
Video Fandíme kontinentům - Afrika
Krajské přebory dorostu a žactva opět vydařené

V sobotu 26. května se na našem stadionu konaly krajské přebory jednotlivců staršího žactva a dorostu. Žactvo mělo omezený počet disciplín (pouze 3). Dorost ovšem nikoliv, a tak to byly pro nás opravdu žně. Nejvíce medailí posbírala Kamča Frontzová, která testovala formu před blížícím se Mistrovstvím ČR ve vícebojích. Zdatně ji sekundovaly další všestranné atletky Klárka Francouzová a Káťa Šilerová (opět překonala 28 let starý oddílový rekord, tentokrát na trati 300m př.). Ovšem ani ostatní se neztratili a vybojovali celkem velký počet cenných kovů a pokud ne, udělali si alespoň nějaký ten osobáček. Všem děkujeme za reprezentaci a gratulujeme. V celkových počtech jsme se umístili na třetím místě.
Celkový počet medailí:
USK PROVOD Ústí nad Labem - 44 medailí
TJ VTŽ Chomutov - 29 medailí
AK Bílina - 26 medailí
AK Most - 15 medailí
AC Ústí nad Labem - 13 medailí, ASK Děčín - 10 medailí, ASK Lovosice - 8 medailí, ASK ELNA Počerady - 7 medailí, Atletika Litvínov - 6 medailí, AK Slovan Duchcov - 4 medaile, AK Chotěšov - 4 medaile, AK Žatec - 3 medaile, AK při ZŠ Prokopa Holého Louny - 3 medaile, TJ KVS Štětí - 2 medaile, AO TJ Baník Meziboří - 2 medaile
Letní soustředění mládeže 2018 - aktuální info
Většina mládeže absolvuje během prázdnin soustředění v Ostružnu. Zajistili jsme ještě větší kapacitu. Připomínáme ale konec přihlášek do 17. 6. Přihlašujte se formou zasláním zálohy na číslo účtu. Více zde.
Tréninkové skupiny P. Antla, R. Trubače a tréninková skupina Pat & Mat J. Říhy a J. Nechvátala jedou hned v neděli po Ostružnu do Plzně na dráhu. Termín je 12.8. - 17.8. Předpokládaná cena je 2 500 kč. Přihlášení je platbou zálohy 2000 kč na účet oddílu s variabilním symbolem 102018. Do zprávy uveďte prosím Plzeň a jméno atleta. Přihlášky jsou do 20. 6. 2018
Družstva mužů a žen vyhrála domácí první kolo II. ligy

V sobotu 19. května se na našem stadionu konalo první kolo II. ligy. Vedoucí obou družstev tušili sílu, ovšem suverénní vítězství žen a první příčka mužů bylo příjemným překvapením. Mladé holky navíc svůj výkon ozdobily překonáním několika oddílových rekordů. Více v článku.
Bílinské víceboje úspěšné

Během uplynulého víkendu se na našem stadionu konal tradiční mítink - Bílinské víceboje. I když během celého víkendu foukal silný vítr, který zkazil některé výkony a přání na splnění limitů na MČR či dokonce ME, závody to byly kvalitní. Během dvou dní se v soutěži všestrannosti utkalo celkem 215 atletů a atletek. V krajském přeboru se utkaly kategorie atletické přípravky a mladšího žactva. Velké díky patří všem rozhodčím, kteří se s náročnými závody popasovali bravurně, moc si toho vážíme a děkujeme jim. Výbor klubu také děkuje všem atletkám a atletům, kteří náš klub na našem velkém mítinku reprezentovali.
Fotky jsou ke shlédnutí zde. Celkové výsledky jsou zde.
Naši medailisté:
1. místo - Kamila Frontzová (ženy OPEN)
2. místo - Slouka Aleš (starší žáci)
2. místo - Sebránková Ema (mladší žákyně)
Jsem atlet
Jsem atlet
Vzkazník
Partneri