Filip Hradil

Statistiky a výsledky
Milan Holcr

Ligová bilance
Výsledky25. ligový rok je za námi. AK Bílina působí v 1. atletické lize nepřetržitě od roku 1989. Žádný jiný klub v České republice se nemůže ničím takovým pochlubit. Zažili jsme roky, kdy jsme bojovali o udržení, zažili jsme roky, kdy jsme byli na bedně a zažili jsme rok 1992, kdy jsme pod vedením Ing. Čestmíra Dudy ligu vyhráli. Za naše družstvo závodilo celkem 190 závodníků, kteří získali dohromady 17 661,5 bodu. Nejúspěšnějším ligovým borcem je Martin Sýkora, který do této sumy přispěl 898,75 body ze 17ti ročníků, kterých se zúčastnil. Nejstarším aktivním závodníkem je Jaroslav Pták ročník 1947, který má na svém ligovém kontě 20 ročníků ligy s 581 bodem.
Vždy to byla a stále je dobrá parta, která se dokázala semknout a řádně zabrat, když bylo třeba. Sám jsem moc rád v lize závodil pro výbornou závodní atmosféru. Vždy se v družstvu našel nějaký bavič, který zajišťoval zábavu v autobusu i na stadionu. Vždy se našel i nějaký tahoun, který svým příkladem dokázal strhnout a zdravě nakazit i ty, kteří zrovna neměli svůj den.
Svůj díl na úspěších měli samozřejmě i vedoucí družstva. Ing. Čestmírem Dudou počínaje až po současné vedoucí Josefa Mairicha a JUDr. Jaromíra Říhu. Tito odvádějí tu neviditelnou černou práci se sháněním lidí na soupisku a přesvědčováním, že i ta B štafeta na 4x400 m musí běžet, protože ten jeden nebo dva bodíky mohou rozhodnout o pořadí v kole ne-li v celém roce.
Díky všem, kteří se na těch 25ti letech podíleli a do dalších let nám přeju tu správnou závodnickou pohodu.