AK Bílina
logo
Cesta k nám
mapa
Autoři
Administrátor
Milan Holcr

Webdesign
Filip Hradil

Statistiky a výsledky
Milan Holcr

Zprávy od trenérů
Krajské přebory v hale - info a odjezdy
NovinkyV letošní hale nás čekají dva krajské přebory, na kterých je účast takřka povinná, protože se jedná o jednu z reprezentací klubu a zužitkování práce nás všech. Závodů se mohou zúčastnit pouze registrovaní na ČASu a jen určité ročníky. Seznam registrovaných naleznete zde (do filtru zadejte příjmení a jméno nebo AK Bílina). Podrobnější informace jsou k nalezení v halové ročence, ta je ke shlédnutí zde.
Místo: Jablonec nad Nisou
Odjezd: Časy jsou na oba závody stejné, v 6:15 je sraz, v 6:30 je odjezd, tepličtí přistoupí u Opelu

Datum:
11.2. - Krajské přebory mužů a žen
Mohou závodit i starší žáci a žákyně, tj. závodit mohou 2004 a starší
25.2. - Krajské přebory mladšího a staršího žactva
Mladší žactvo: roč. 2005 - 2006
Starší žactvo: roč. 2003 - 2004
Vícebojařské MČR s polovičním úspěchem
NovinkyBěhem víkendu 9. - 11.2. se v praze uskutečnilo Mistrovství ČR ve vícebojích. Náš klub reprezentovali Jan Lepeška v juniorech a Kamča Frontzová v dorostenkách. Honzovi se závody moc nevyvedly. Prodělaná chřipka mu sebrala zřejmě všechny síly, hlavně ty psychické. Závod ovšem dokončil a to na 9. místě.

Jinou jízdu předvedla Kamča, která během pětiboje překonala 4 osobní rekordy, které ji řadí kolem 10. až 13. místa v republikových tabulkách v individuálních disciplínách. Řádila především na překážkách, výšce a dálce. Konečný součet 3596 bodů znamenal nejen oddílový a krajský rekord, ale především krásné 5. místo, kdy ji dělilo od medaile pouze 100 bodů!
KP dospělých v hale
V neděli, 11.2.2018 proběhly KP dospělých v hale a to v Jablonecké hale. Pro mne to byl tak trochu návrat do mých závodních let, ve kterých halové krajské přebory probíhaly vždy v Jablonci. A nebyl jsem sám, kdo si vzpomněl, jak kdysi v jablonecké hale závodil. S Honzou Benešem z Lovosic jsme se shodli, že startér, který střílel na střídačku s paní startérkou dělal startéra už před čtyřiceti lety. Já si dokonce pamatuju, že střílel závod na 3 km ve kterém jsem si udělal osobák. Oba jsme sice trochu zestárli, ale atletika nás baví stále.
Pro mě to byl svátek i z jiného důvodu. Nemusel jsem sedět u PC a mohl si dělat co se mi zachce. Tak jsem se motal po ploše, nedbal výzev aby ti, co nezávodí plochu opustili a snažil jsem se fotit a trochu sledovat průběh závodů.
Z výkonů závodníků z našeho kraje mě nejvíce zaujala šedesátka Armina Ntema. Se slušným náskokem porazil zavedené krajské sprintery. A pak také patnáctistovka žen. Takto vyrovnané startovní pole na krajských závodech se moc nevidí. A aby do cíle dobíhaly tři závodnice za 4:49 a další dvě za 4:55, to už vůbec ne, Zkrátka pěkný závod to byl.
Škoda jen, že se krajských přeborů zúčastnilo pouze 140 závodníků z kraje. Zbytek doplnili mimo krajští. Vím, podmínky pro halovou atletiku v našem kraji nejsou. Sám jsem v hale téměř nezávodil. Nikdy jsem se na halovou sezónu nepřipravoval a vždy to byl pro mne šok přejít ze silnice nebo terénu do haly a běžet rychle.
Tak jsem se trochu vykecal. Nyní už jen výsledky a slíbené fotografie.

Milan Holcr
Fandíme kontinentům
NovinkyPrvní dvě videa z projektu Fandíme kontinentům, který je organizován na podporu Kontinentálního poháru v Ostravě 2018.

Letní soustředění mládeže 2018
V článku naleznete informace ke všem plánovaným soustředěním v roce 2018 pro naši mládež. Soustředění v RS Ostružno je určeno prakticky pro veškerou naší mládež, kromě svěřenců Pavla Antla, Rudy Trubače a Jiřího Perknera, kteří mají stejný režim soustředění jako Tréninková skupina Pat & Mat. Manželé Bažantovi vyjedou na velikonoční soustředění do Sloupu v Čechách, v létě budou taktéž v Ostružnu.
Ročenka 2017
NovinkyNabízím k nahlédnutí Ročenku AK Bílina 2017. Pokud najdete nesrovnalosti a chyby, napište mi, abych je mohl před tiskem opravit.
Milan Holcr
Přejeme Vám hezké Vánoce a šťastný rok 2018
NovinkyPřejeme všem našim atletům, malým i velkým, jejich rodičům a všem přátelům atletiky hezké Vánoce a v roce 2018 úspěšný start a snadné překonávání všech překážek, které vám život připraví.
Kdo by chtěl, může s námi 1.1. 2018 vyrazit v 13 hodinu na Bořeň.
Jsem atlet
Jsem atlet
Vzkazník
Partneri