Víkendová atletika ve světě

17 hodin 58 minut ago
Přinášíme tradiční víkendový výsledkový servis ze světa. Závodilo se v hale, na dráze i na silnici. Padaly juniorské světové rekordy i jeden výjimečný tyčkařský výkon.

HME již klepe na dveře

1 hodina 13 minut ago
Den před odjezdem první části výpravy na halové mistrovství Evropy v Toruni proběhl online brífink s novináři, kterého se zúčastnili předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník, šéftrenér reprezentace Jan Netscher, obhájce evropského koulařského bronzu Tomáš Staněk a trojnásobný halový mistr Evropy v běhu na 400 metrů Pavel Maslák.

Do HME zbývají 4 dny

1 den 19 hodin ago
Již za čtyři dny odstartuje 36. halové mistrovství Evropy, které proběhne i za účasti českých reprezentantů v polské Toruni. Na co se při kontinentálním halovém vrcholu můžeme těšit?

Reprezentanti testovali formu před HME

3 dny 16 hodin ago
Závěrečným čtvrtým dílem pokračovala v pražské Stromovce Halová liga mužů a žen. Svou formu testovali i někteří atleti, kteří nás budou reprezentovat na halovém mistrovství Evropy v Toruni.

Maslákův triumf, Hollowayův svěťák

5 dnů 15 hodin ago
World Indoor Tour vyvrcholila mítinkem v Madridu, kde startovali také čtyři čeští reprezentanti. Pavel Maslák se mohl těšit z vítězství v závodě i celém seriálu. Neztratili se ani sprinter Jan Veleba a půlkař Filip Šnejdr. Českou výpravu pro HME nejspíš rozšíří mílař Jakub Holuša. Nový světový rekord na 60 metrů překážek zaběhl Američan Grant Holloway.

Motivační výzvy pro mladé atlety

6 dnů 22 hodiny ago
Motivovat děti k pohybu je v současné době a podmínkách velmi těžké, což si uvědomují i Český atletický svaz, který tak přišel v rámci projektu Pohybová gramotnost se soutěží s názvem Společné sportování aneb pojďte s námi do toho.

Byla schválena nominace pro HME

6 dnů 23 hodiny ago
Předsednictvo Českého atletického svazu schválilo nominaci pro halové mistrovství Evropy v polské Toruni. V té figuruje 28 atletů. Někteří z nich však musí ještě na potvrzení svého startu na HME čekat.

Skvělé nedělní sprinty na MČR

1 týden 1 den ago
Druhým soutěžním dnem pokračovalo halové mistrovství České republiky mužů a žen v Ostravě. Jeho ozdobou byly zejména sprinty na 200 a 400 metrů obou kategorií.

Halové mistráky jsou v poločase

1 týden 2 dny ago
První soutěžní den halového mistrovství České republiky mužů a žen je minulostí. V jeho průběhu se rozšířily řady limitářů pro start na HME v Toruni o sprinterku Marcelu Pírkovou.

Sasínek národním rekordmanem na 1500 m

1 týden 5 dnů ago
Seriál World Indoor Tour pokračoval mítinkem v polské Toruni a při generálce na halové mistrovství Evropy se dařilo i dvojici našich reprezentantů. Filip Sasínek si doběhl na patnáctistovce pro nový halový národní rekord. Tomáš Staněk obsadil v soutěži koulařů druhé místo.

Ptejte se Kristiiny Mäki

1 týden 6 dnů ago
Pozvánku do naší rubriky Rozhovor měsíce tentokrát přijala česká rekordmanka v běhu na 5000 metrů, dvojnásobná medailistka z univerziády a čerstvá maminka Kristiina Mäki.

Helcelet popáté vícebojařským mistrem

2 týdny 1 den ago
Druhým dnem pokračovalo v Hale Otakara Jandery mistrovství České republiky mužů a žen ve vícebojích. Kromě mužské mistrovské soutěže proběhly také některé doplňkové disciplíny, ve kterých se blýskli například dálkař Radek Juška nebo sprinteři Pavel Maslák, Zdeněk Stromšík a Marcela Pírková.

Skřivanová se těší z premiérového titulu

2 týdny 2 dny ago
V pražské Stromovce proběhl první soutěžní den halového mistrovství České republiky mužů a žen ve vícebojích. Pětiboj žen opanovala Dorota Skřivanová. Soutěži sedmibojařů zatím vládne Adam Sebastian Helcelet.

Běžecký festival v Lievin

2 týdny 5 dnů ago
Atletický seriál World Indoor Tour pokračoval mítinkem ve francouzském Lievin, kde zářily zejména běžecké hvězdy v čele s novou halovou světovou rekordmankou Gudaf Tsegayovou.

Staňkův třetí primát v jednom týdnu

3 týdny ago
Koulař Tomáš Staněk dokázal vyhrát i třetí mezinárodní mítink na našem území během jednoho týdne. Po Czech Indoor Gala a Hvězdách v Nehvizdech nenašel přemožitele ani na závodě v Kladno Indoor 2021.

Dvakrát WL na ISTAFU

3 týdny 3 dny ago
V berlínské Mercedes-Benz Aréně proběhl další ročník tradičního halového mítinku ISTAF, při kterém padly dva nejlepší světové výkony této sezóny.
Checked
2 hodiny 37 minut ago
Subscribe to Atletika.cz feed