Duplantis přepisoval dějiny, Malíková 5.

18 hodin 13 minut ago
Zastávka Diamantové ligy v Římě byla plná jedinečných výkonů. Jeden však nad ostatními přeci jen vyčníval. Švédský tyčkař Armand Duplantis se konečně dočkal překonání světového rekordu i pod otevřeným nebem. Barbora Malíková si na čtvrtce doběhla pro páté místo.

Špotáková a spol. řádili v Kladně

1 den 23 hodiny ago
Na stadionu Sletiště proběhl další ročník mezinárodního mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály. Díky příznivému počasí padla řada rekordů tohoto závodu. Zaskvěli se oštěpaři Barbora Špotáková, Nikola Ogrodníková a Vítězslav Veselý. Koulař Tomáš Staněk prožil vítězný návrat. Mílař Jakub Davidík zaběhl český juniorský rekord na trati 1500 metrů. Domácí triumfy přidali také Jan Veleba a Markéta Červenková.

Špičková atletika v Kladně

2 dny 5 hodin ago
Už jen několik hodin zbývá do začátku mezinárodního atletického mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály. Na Sletišti se můžeme těšit na řadu domácích hvězd v čele s Barborou Špotákovou či Tomášem Staňkem i zajímavé zahraniční hosty.

Jedinečný Crouser, Svoboda čtvrtý

2 dny 18 hodin ago
V chorvatském Záhřebu proběhl další z mítinků World Continental Tour Gold. Jediným českým zástupcem byl překážkář Petr Svoboda, který si doběhl pro čtvrté místo. Parádní představení předvedl americký koulař Ryan Crouser.

Ohlédnutí za víkendovou atletikou

4 dny 1 hodina ago
Přinášíme tradiční víkendový přehled. Na zahraničních mítincích byli vidět také někteří čeští atleti. V Poznani se blýskl Filip Sasínek. V Linci triumfoval Jiří Polák.

Tři česká želízka na ISTAFU

4 dny 20 hodin ago
Trojnásobné zastoupení měla česká atletika na prestižním mítinku ISTAF v Berlíně. V německé metropoli se představili překážkář Vít Müller, diskař Marek Bárta a mílařka Simona Vrzalová. Dalším skvělým časem se prezentoval Karsten Warholm.

Veselý triumfoval v Šamoríně

6 dnů 18 hodin ago
Ve slovenském Šamoříně se uskutečnil již 55. ročník tradičního mezinárodního mítinku P-T-S. Z českých reprezentantů se nejvíce dařilo oštěpaři Vítězslavu Veselému, čtvrtkařce Barboře Malíkové a Janu Velebovi na stovce.

Nominace na MU U20 schválena

1 týden 1 den ago
Předsednictvo Českého atletického svazu schválilo nominaci na mezistátní utkání juniorů a juniorek mezi Českou republikou a Polskem, které se uskuteční v neděli 20. září v polském Karpaczi.

Ptejte se Markéty Červenkové

1 týden 1 den ago
Pozvánku k rozhovoru měsíce tentokrát přijala dlouholetá česká koulařská jednička Markéta Červenková, které se v letošní sezóně nebývale daří a na domácí scéně předvádí vrhy, které nebyly k vidění více než tři desetiletí.

Svoboda pátý v Roveretu

1 týden 2 dny ago
Ač většina domácí špičky závodila včera na Zlaté tretře, někteří naši reprezentanti se vydali na mítinky do zahraničí, když změřili své síly se soupeři v italském Roveretu a německém Dessau.

I zářijová Zlatá tretra zářila

1 týden 2 dny ago
Na Městském stadionu ve Vítkovicích nakonec přeci jen proběhl 59. ročník mítinku Zlatá tretra, který je součástí zlaté úrovně nově rozjeté světové kontinentální tour (WACT Gold). Padaly rekordy mítinku, nejlepší světové rekordy a blýskli se i domácí atleti.

Vděčnost a odhodlání, zní před Tretrou

1 týden 3 dny ago
Majitelé mnoha ocenění, hvězdy světové atletiky. A přesto byla leitmotivem tiskových konferencí před Zlatou tretrou radost, že zde vůbec mohou závodit a mohou se předvést před (živým) publikem. Jak nudně by to ještě před pár měsíci znělo.

Vetter méně než metr od Železného

1 týden 3 dny ago
Světový rekord Jana Železného se na mítinku v polském Chořově (WACT Gold) otřásl po hodu Johannese Vettera dlouhém 97.76 metru. Na mítinku se objevily další atletické hvězdy, mnohé z nich uvidíme na úterní Zlaté tretře v Ostravě. V článku najdete také další víkendové dění ve světě, včetně startu českých atletů.

Přes déšť a chlad další rekordy

1 týden 4 dny ago
V Ostravě se v neděli ochladilo, přesto padly další čtyři rekordy mistrovství ČR juniorů a dorostu. Ozdobou pak byla osmistovka Barbory Malíkové, která překonala dokonce národní maximum. Přibyli také další dvojnásobní šampioni, celkem získalo na Městském stadionu ve Vítkovicích vícero zlatých hned sedm mladých atletů.

Plejáda rekordů v Ostravě

1 týden 5 dnů ago
Takřka dvojciferný počet rekordů šampionátu, z toho dva národní zásluhou kladiváře Jana Doležálka a překážkáře Štěpána Schuberta a jeden oddílový štafety dorostenců z Jablonce, taková je bilance soboty na mistrovství ČR juniorů a dorostu na Městském stadionu ve Vítkovicích. Sprinterka Eva Kubíčková a skokanka Linda Suchá získaly dva individuální tituly, Suchá pak přidala ještě jeden se štafetou.

Světový rekord na Letné

1 týden 6 dnů ago
O časném sobotním ránu byl na pražské Letné k vidění nejrychlejší půlmaratonský čas v ryze ženském závodě, postarala se o něj Keňanka Peres Chepchirchirová. Její krajan Kibiwott Kandie poté zaběhl šestý čas historie.

Historické hodinovky, Duplantis opět 6 m

1 týden 6 dnů ago
Sifan Hassanová a Mo Farah jsou po diamantovém mítinku v Bruselu novými světovými rekordmany v běhu na jednu hodinu, mezi muži padlo i maximum na 20 km. Také tyčkař Armand Duplantis opět atakoval rekord, jinak ale mítinku bez diváků početně dominovaly disciplíny na ovále. Neztratil se český zástupce Jiří Polák, třetí na dvoustovce.

Do Prahy se sjelo elitní pole vytrvalců

2 týdny ago
Půlmaraton chystaný na sobotu na uzavřeném okruhu na Letné slibuje rychlé časy. Do Prahy dorazili na pozvání pořadatelského RunCzechu běžci s osobními rekordy blízko těm nejlepším časům v historii.
Checked
1 hodina 38 minut ago
Subscribe to Atletika.cz feed