Víkendové highlighty ze zahraničí

1 den 5 hodin ago
Kromě České republiky se závodilo o mistrovské tituly také v některých dalších evropských zemích. Parádní výkony padaly také na mítincích v Polsku a na Jamajce.

Mistrovská neděle s rekordy

2 dny 2 hodiny ago
Dva rekordy šampionátu a jeden český juniorský národní rekord byly k vidění v průběhu druhého soutěžního dne na mistrovství České republiky mužů a žen v Plzni. Novými držiteli historického maxima mistrovství se stali mílař Filip Sasínek a dálkař Radek Juška. Vlastní juniorský národní rekord překonala čtvrtkařka Barbora Malíková.

Národní šampionát je v poločase

2 dny 23 hodiny ago
Mistrovství České republiky mužů a žen má za sebou první soutěžní den. A rozhodně bylo na co se dívat, když se hned v devíti individuálních disciplínách měnila hodnota letošního nejlepšího českého výkonu roku.

Hassanová a další běžecká esa na ZT

4 dny 10 hodin ago
Přesně měsíc zbývá do startu 59. ročníku Zlaté tretry v Ostravě, která se stala součástí nově vzniklého seriálu World Athletics Continental Tour Gold. Přes všechna omezení se organizátorům daří přilákat řadu světových hvězd. Nejnovější akvizicí je dvojnásobná mistryně světa a několikanásobná evropská rekordmanka Sifan Hassanová.

Domácí vrchol na dohled

6 dnů 4 hodiny ago
O nadcházejícím víkendu proběhne na stadionu v Plzni mistrovství České republiky mužů a žen na dráze. Při této příležitosti se uskutečnila v pražské Restauraci U Pinkasů tisková konference za účasti předsedy Českého atletického svazu Libora Varhaníka, předsedy pořádajícího oddílu AK Škoda Plzeň Miloslava Plašila, čtvrtkařky Lady Vondrové a dálkaře Radka Jušky.

Plzeň čekají mistrovské souboje

1 týden ago
O nadcházejícím víkendu proběhne na stadionu v Plzni vrchol letošní domácí atletické sezóny, kterým je mistrovství České republiky mužů a žen, kde se sejde téměř kompletní česká špička. Můžeme se tak těšit na řadu vynikajících výkonů a strhujících soubojů o tituly.

Víkendová atletika doma i v zahraničí

1 týden 1 den ago
Uplynulý víkend byl přímo nabitý atletickými událostmi, a to jak na území České republiky, tak i v zahraničí. Jak si vedli naši reprezentanti v domácí i mezinárodní konkurenci?

Sasínek uctil výročí rekordu osobákem

1 týden 3 dny ago
V Opavě se uskutečnil závod na počest čtyřicetiletého výročí českého rekordu Jiřího Sýkory na 5000 metrů. Jeho vítězem se stal v novém osobním rekordu a letošním nejlepším českém výkonu 13:58.92 Filip Sasínek.

Veleba a Šnejdr ozdobili memoriály

1 týden 3 dny ago
V pražské Edenu se odehrál další ročník tradičního mítinku Pražské memoriály. Počasí atletům přálo, a tak byly k vidění špičkové výkony. O ty nejlepší se postarali sprinter Jan Veleba a půlkař Filip Šnejdr.

Atleti zvou na domácí vrchol

2 týdny 1 den ago
Letošní atletická sezóna je v mnoha ohledech specifická. Byly zrušeny nebo posunuty všechny velké mezinárodní akce včetně olympijských her v Tokiu. O domácí vrchol ovšem nepřijdeme a druhý srpnový víkend se tak můžeme v Plzni těšit na špičkovou podívanou za účasti těch největších hvězd české atletiky.

Novotná a Rykl vícebojařskými mistry

2 týdny 1 den ago
Třetí soutěžní den přinesl vyvrcholení domácího republikového šampionátu ve vícebojích. Mezi ženami obhájila titul Jana Novotná. Mužský desetiboj opanoval Radoš Rykl. Juniorům dominoval František Doubek a soutěž juniorek patřila Lindě Suché.

Cachová a Kopecký nejblíže titulu

2 týdny 2 dny ago
Mistrovství České republiky ve vícebojích pokračovalo druhým soutěžním dnem. V jeho rámci se představili už všechny zbývající kategorie včetně těch dospělých, kde jsou na čele průběžného pořadí Kateřina Cachová a Ondřej Kopecký.

Vícebojařské mistráky zahájeny

2 týdny 3 dny ago
V pražském Edenu se rozběhlo mistrovství České republiky ve vícebojích všech kategorií. V úvodní den šampionátu závodilo žactvo a dorost. Rozdávaly se také první medailové sady.

Rodinná klání měla úspěch

2 týdny 4 dny ago
V rámci projektů Atletika pro celou rodinu a Pohybová gramotnost se během června uskutečnilo více než 40 závodů, kde si společně poměřili své síly ratolesti i jejich rodiče.
Checked
2 hodiny 46 minut ago
Subscribe to Atletika.cz feed