„Spolu na startu“ ocenil i Coe

1 den ago
Šéf Světové atletiky Sebastian Coe v online konferenci vyzdvihl projekt Českého atletického svazu, který – jako první ve světě – rozjede závodní atletickou sezónu na stadionech po uvolnění restrikcí v souvislosti s pandemií.

Čtvrtkařský král chce zpět na trůn

2 dny 10 hodin ago
Před pěti lety vlétl jihoafrický čtvrtkař Wayde van Niekerk do světové špičky jako kometa, když se stal v Pekingu překvapivým mistrem světa. V dalším roce se stal také olympijským šampionem, když svůj triumf ozdobil novým světovým rekordem 43.03. Byl neohroženým vládcem této disciplíny, o to víc, když v sezóně 2017 obhájil světový titul. Atletický svět mu ležel u nohou. Záhy však přišlo komplikované zranění křížového vazu, které ho vyřadilo na více než dva roky ze hry. V Tokiu by ale rád obhajoval zlato v plné formě.

Jedinečné běžecké klání v Oslu

3 dny 10 hodin ago
Drtivá většina mítinků letošního ročníku Diamantové ligy byla posunuta. Výjimku tvoří závod v Oslu, který se uskuteční v původním termínu 11. června, nicméně ve značně pozměněném exhibičním formátu pod názvem Impossible Games.

Spolu na startu už za týden

4 dny 10 hodin ago
V pražské Restauraci u Pinkasů proběhla tisková konference k oficiálnímu zahájení atletické sezóny na našem území, ke kterému dojde v pondělí 1. června v rámci projektu Spolu na startu, kdy se v jeden den uskuteční závody na 173 stadionech napříč celou Českou republikou.

Úspěšný restart desetibojaře Scantlinga

6 dnů 11 hodin ago
Americký desetibojař Garrett Scantling je mužem mnoha talentů. Během čtyř let se dokázal přetransformovat z vrcholového atleta na profesionálního amerického fotbalistu i úspěšného finančního poradce. Nyní se ovšem úspěšně vrací do pozice špičkového vícebojaře.

Rýsují se hvězdy pro Tretru

1 týden 2 dny ago
Právě v těchto dnech měl probíhat 59. ročník mezinárodního mítinku Zlatá tretra. Termín konání nejkvalitnějšího atletického závodu na našem území byl odložen na začátek záři. Už nyní se však začínají skloňovat jména prvních hvězd letošního vydání, a to nejen těch domácích.

Maria Vicenteová: Sedm disciplín mi nestačí

1 týden 4 dny ago
Čerstvě devatenáctiletá Španělka Maria Vicenteová patří bezesporu k největším talentům světové atletiky. Její hlavní disciplínou je sedmiboj, ovšem svou všestrannost ukazuje i v trojskokanském sektoru, kde také sbírá velké mládežnické medaile.

Štafety v rukavicích, běhy intervalově

1 týden 4 dny ago
Vedení světové atletiky postupně promýšlí různé alternativy, jakým způsobem by se mohlo v letošní sezóně závodit. Padají například návrhy, že by se štafety měly běhat v rukavicích. Běhy na 800 a 1500 metrů by se měly startovat v intervalech.

Stefanídiová ovládla druhou tyčkařskou výzvu

1 týden 6 dnů ago
V sobotu 16. května proběhlo druhé vydání netradičního tyčkařského klání Ultimate Garden Clash. Tentokrát nahradily své mužské kolegy elitní světové tyčkařky. Z vítězství se radovala Řekyně Katerina Stefanídiová.

Změny v kalendáři DL a WA

2 týdny 1 den ago
V Monaku se rozhodlo o zásadních změnách v letošním kalendáři Diamantové ligy a Kontinentální Tour. Diamantová liga se letos bude muset obejít bez curyšského finále a bez zastávky v Londýně.

Atletická sezóna v ČR má nový plán

2 týdny 2 dny ago
Předsednictvo Českého atletického svazu ve čtvrtek schválilo návrh upravené termínové listiny 2020. Mistrovská sezóna se rozběhne koncem června, hlavní republikový šampionát na dráze v Plzni se chystá na začátek srpna, mimo dráhu pak pokračuje až do půlky října.

165 míst! Česká atletická rodina společně na startu!

2 týdny 3 dny ago
Zahájení letní atletické sezóny se nezadržitelně blíží. V pondělí 1. června se v Kladně, Plzni a Kolíně uskuteční špičkové mítinky za účasti těch největších domácích hvězd v čele s Barborou Špotákovou, Tomášem Staňkem nebo Pavlem Maslákem. Souběžně s tím proběhnou v rámci projektu Spolu na startu na více než stošedesáti atletických stadionech závody různých kategorií v různých disciplínách napříč celou Českou republikou.

Zemřel Peter Nemšovský

2 týdny 4 dny ago
EDIT - Vítězi evropských halových her v trojskoku a úspěšnému trenérovi skoků bylo 77 let. Zprávu o jeho úmrtí potvrdila ČAS jeho dcera.

Spolu na startu i s rodinami

2 týdny 4 dny ago
Přidejte se prvního června celá rodina ke sprinterovi Pavlovi Maslákovi a dalším atletům a pojďte si v tento den zazávodit a být tak Spolu na startu s celou atletickou rodinou.

Porazila rakovinu, nyní cílí na 5. olympiádu

2 týdny 4 dny ago
Příběh americké výškařky Chaunté Loweové je v mnoha ohledech inspirativní. Přesto, že jí osud připravil v průběhu kariéry řadu nepříjemných překážek, dokázala se s nimi poprat a vždy se úspěšně vrátit. Nyní se připravuje na své páté olympijské hry.

Sprinterská legenda slaví jubileum

2 týdny 5 dnů ago
O uplynulém víkendu oslavila 60. narozeniny jedna z největších ženských sprinterských legend historie Merlene Otteyová, která atletický svět udivovala nejen jedinečnými výkony, ale i nevídanou dlouhověkostí, když ještě před osmi lety proháněla na dráze o několik generací mladší soupeřky.
Checked
32 minuty 13 sekund ago
Subscribe to Atletika.cz feed