Hvězdy reagují na odložení OH

22 hodiny 48 minut ago
Na odložení olympijských her v Tokiu na rok 2021 reagují i největší hvězdy světové atletiky. Jaké v nich momentálně převládají pocity?

Varhaník předsedou správní rady ME 2022

1 den 19 hodin ago
Viceprezident pro Evropskou atletiku a předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník převezme dočasně od prezidenta EA Sveina Arne Hansena pozici předsedy správní rády pro mistrovství Evropy v Mnichově v roce 2022.

Hýbeme se s atlety

1 den 1 hodina ago
Dnes spouštíme novou sérii videí pro naše fanoušky s názvem „Hýbeme se s atlety“. Naši reprezentanti pro vás natočili videa, jak si můžete zacvičit a zůstat v kondici z vašeho domova.

Novinky z Evropské atletiky

2 dny ago
Formou videokonferenční schůzky proběhlo dvoudenní zasedání výkonné rady Evropské atletiky. Hlavními tématy bylo mistrovství Evropy v Paříži a také budoucnost dalších šampionátů spadajících pod kontinentální asociaci.

Pražský půlmaraton má nový termín

2 dny 19 hodin ago
Vedení Run Czechu zveřejnilo náhradní termín konání Sportisimo půlmaratonu, který se uskuteční 6. září 2020. Zároveň také došlo k odložení Volkswagen Maratonu Praha, o jehož osudu se rozhodne v dalších týdnech.

Helcelet: Odložení OH bylo nevyhnutelné

2 dny 22 hodiny ago
Vícebojař Adam Sebastian Helcelet je dalším z atletů, kteří vítají odložení olympijských her v Tokiu na příští rok. Přesto přiznává, že je momentálně velmi těžké hledat motivaci do tréninku. Jaké jsou podle něj pozitiva i negativa čerstvého rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru?

Špotáková: Posunutí OH je dobré rozhodnutí

3 dny 14 hodin ago
Posunutí olympijských her v Tokiu na rok 2021 zasáhlo nespočet vrcholových sportovců, kteří se na tento atletický svátek připravují. Výjimkou není ani držitelka dvou zlatých a jedné bronzové medaile pod pěti kruhy oštěpařka Barbora Špotáková, která si bude muset na boj o zisk čtvrtého cenného olympijského kovu počkat o rok déle.

OH v Tokiu se o rok odkládají

3 dny 18 hodin ago
To, o čem se v posledních dnech stále častěji hovořilo, se stalo skutečností. XXXII. letní olympijské hry v Tokiu se odkládají na příští rok.

Sportovci i federace volají po odložení OH

4 dny 1 hodina ago
Vzhledem k současné situaci se kupí stále více názorů, že by měly být olympijské hry v Tokiu odloženy nejméně o několik měsíců. V tomto ohledu začínají na MOV stále více tlačit i jednotlivé národní olympijské výbory a federace. Stejný názor podporuje také řada světových atletů.

Atleti přípravu na OH nevzdávají

6 dnů 16 hodin ago
Nouzový stav v České republice bohužel výrazně ovlivňuje i přípravu českých reprezentantů, kteří tak musejí v domácích podmínkách často improvizovat a upravovat svůj trénink současným možnostem. Jak se jim s tímto nepříznivým stavem daří vypořádat?

Rozloučení s Danou Zátopkovou

1 týden ago
S cimbálovou muzikou a moravskými písničkami, které měla ráda, s čestnou vojenskou stráží a v úzkém okruhu hostů a přátel proběhlo rozloučení s olympijskou vítězkou Danou Zátopkovou, jednou z nejvýraznějších postav české sportovní historie. Obřad se konal ve strašnickém krematoriu, vzhledem k současným opatřením v komorním duchu, přímým přenosem jej přenášela Česká televize.

Etiopská kometa věří v olympijský triumf

1 týden 2 dny ago
Světovému stýplu dlouho dominovali keňští závodnicí. Poslední dobou se jim však začínají vyrovnávat i jejich etiopští rivalové. Jedním z nich je stříbrný medailista z mistrovství světa v Dauhá Lamecha Girma. Devatenáctiletý mladíček, kterého před rokem ještě nikdo neznal.

Rozloučení se Zátopkovou proběhne komorně

1 týden 3 dny ago
Pohřeb olympijské vítězky v hodu oštěpem Dany Zátopkové, která zemřela minulý týden v pátek ve věku 97 let, se uskuteční v pátek 20. března 2020 od 15:30 v přímém přenosu na ČT Sport. Obřadu na místě se zúčastní jen omezené množství hostů, na poslední cestě legendě českého sportu zahraje podle jejího přání umělecký soubor Ondráš. Na místě nebude k dispozici žádná kondolenční kniha ani pietní místo, veřejné pietní akce se plánují později.

Uzavření sídla ČAS pro návštěvy

1 týden 4 dny ago
Český atletický svaz upozorňuje své členy, že v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu na území České republiky a v souvislosti s tím, že je od 16. března 2020 od 0.00 do 24. března 2020 do 6.00 hodin zakázán volný pohyb osob na území České republiky s výjimkou cest do zaměstnání, do zdravotnických zařízení, za rodinou a dalších nezbytných cest, je sídlo Českého atletického svazu pro fyzické návštěvy uzavřeno. V případě nutnosti řešte veškeré záležitosti buď telefonicky nebo emailem, jsme vám touto cestou plně k dispozici.

Kvalitní vrhy na úvod letní sezóny

1 týden 6 dnů ago
Přesto, že je z bezpečnostních důvodů o ohledem na šíření koronaviru rušena řada atletických akcí. Některé hvězdy zahájili svou letní sezónu. Jak si vedl při svých letošních úvodních startech Tom Walsh, Sandra Perkovičová nebo Fedrick Dacres?
Checked
1 hodina 30 minut ago
Subscribe to Atletika.cz feed