Ruský šampionát přehlídkou špičkových výkonů

1 den 1 hodina ago
Přesto, že ruští atleti nemohou startovat na mezinárodním poli, předvádějí na domácí půdě výkony, kterými by zdatně konkurovali těm nejlepším na světě. Důkazem toho byl i jejich halový národní šampionát, jehož ozdobou byly zejména technické disciplíny.

Vondrová má sprinterský double i rekord MČR

5 dnů 23 hodiny ago
V ostravské atletické hale pokračoval druhý soutěžní den mistrovství České republiky mužů a žen. Nejvíce byla vidět Lada Vondrová, která vyhrála závody na 200 i 400 metrů. Svůj primát na čtvrtce navíc ozdobila novým rekordem šampionátu. Sprinteři Dukly Praha zaběhli nový český rekord ve štafetě na 4x200 metrů. Koulař Tomáš Staněk kraloval dalším vrhem za 21 metrů.

Stromšík staronovým rekordmanem MČR

6 dnů 20 hodin ago
Halové mistrovství České republiky je ve svém poločase a sobotní program nabídl řadu vynikajících výkonů i strhujících soubojů. Sprinter Zdeněk Stromšík vyrovnal na šedesátce vlastní historické maximum šampionátu. Lada Vondrová předvedla výkon světové úrovně již v rozběhu na 400 metrů. Překážkář Petr Svoboda prožil úspěšný návrat na závodní dráhu.

Rojasová trojskokanskou světovou rekordmankou

1 týden ago
World Indoor Tour vyvrcholila svým sedmým podnikem v Madridu. Ve španělské metropoli se zapsala do historie venezuelská trojskokanka Yulimar Rojasová, která se stala novou halovou světovou rekordmankou. Koulař Tomáš Staněk obsadil třetí místo. Mílařka Kristiina Mäki doběhla osmá.

Duplantis opět šestimetrový, Hodboď 9.

1 týden 2 dny ago
Šestý díl letošního ročníku World Indoor Tour se odehrál ve francouzském Lievin. Českou atletiku zastupoval Lukáš Hodboď. Švéd Armand Duplantis opět útočil na světový rekord.

Ptejte se Jana Friše

1 týden 4 dny ago
Pozvánku do naší rubriky „Rozhovor měsíce“ tentokrát přijal stříbrný medailista z loňské univerziády v Neapoli Jan Friš.

Další rekordy na Gigantu

1 týden 5 dnů ago
Také druhý den soutěží mistrovství České republiky juniorů a dorostu nebyl ochuzen o rekordní zápisy. Dorostenecký národní rekord padl zásluhou čtvrtkaře Tadeáše Plačka. Ve třech případech se pak měnila hodnota historického maxima šampionátu.

První den Gigantu s národním rekordem

1 týden 6 dnů ago
Hned úvodní den mistrovství České republiky juniorů a dorostu nabídl jeden dorostenecký národní rekord v podání Adély Novotné a další tři historická maxima šampionátu zásluhou Terezy Eleny Šínové, Katrin Brzyszkowské a Štěpána Schuberta.

Duplantis opět posunul světový rekord

1 týden 6 dnů ago
World Indoor Tour se přesunula do skotského Glasgow a i tentokrát byl nejvýraznější osobností švédský tyčkař Armand Duplantis, jenž opět vylepšil hodnotu světového rekordu již na 618 centimetrů. Z českých atletů startovali Pavel Maslák, Kristiina Mäki a Simona Vrzalová.

Seidlová druhá na ISTAFU

2 týdny ago
Na berlínském ISTAFu měl český sprint dvojí zastoupení. Klára Seidlová si doběhla ve finále šedesátky pro druhé místo. Janu Velebovi finálový závod těsně unikl.

Top běhy 2019: dosavadní lídři vládnou dál

2 týdny 1 den ago
RunCzech běžecká liga, T-Mobile Olympijský běh a Vltava Run – to jsou stejně jako v minulých letech nejpopulárnější seriál, akce a závod uplynulého roku. Pětice vedoucích pořadatelů v každé ze třech kategorií bylo oceněna na slavnostním vyhlášení Top běhů 2019, tentokrát v domě Smetana Q u Vltavy s výhledem na Pražský hrad.

Mezuliáníková druhá ve Stockholmu

2 týdny 3 dny ago
Úterní atletický program byl nezvykle pestrý. Česká atletika měla své zastoupení ve švédském Stockholmu a polském Lodži. Skákala se také Banskobystrická laťka. V pražské Stromovce pak proběhly další veřejné závody.

Atletický víkend ve světě

2 týdny 5 dnů ago
Letošní halová sezóna je v plném proudu a bylo to vidět i v atletickém kalendáři, který byl skutečně nabitý. Přinášíme přehled toho nejzajímavějšího, co se ve světě královny sportu o uplynulém víkendu událo.

Premiérový vícebojařský titul pro Kopeckého

2 týdny 5 dnů ago
Nedělní soutěžní program uzavřel halové mistrovství České republiky ve vícebojích. Mužský závod ovládl Ondřej Kopecký. Mezi juniory zvítězil Jonáš Pospíšil a dorosteneckou soutěž opanoval Jakub Šafář.

Hustopeče opanovali Gale a Mansonová

2 týdny 6 dnů ago
Seriál High Jump Grand Prix vyvrcholil v Hustopečích, kde se dařilo britským reprezentantům. V nových osobních rekordech zvítězili Tom Gale a Nikki Mansonová. Z osobáků se radovali také Marek Bahník a Bára Sajdoková.

Duplantisův svěťák, triumfoval i Staněk

2 týdny 6 dnů ago
Světová halová tour se v polské Toruni lámala do své druhé poloviny (čtvrtý díl ze sedmi) a opět bylo k vidění několik skvostných výkonů. Mezi nimi vyčníval švédský tyčkař Armand Duplantis, jenž se díky zdolaným 617 cm stal novým světovým rekordmanem. Vědět o sobě dali i Češi, nejvíc vítěz koulařské soutěže Tomáš Staněk.

Šínová a Dvořáková královnami mistrovské soboty

2 týdny 6 dnů ago
Druhým soutěžním dnem pokračovalo v Atletické hale Otakara Jandery mistrovství České republiky ve vícebojích. Tereza Elena Šínová ozdobila zisk juniorského mistrovského titulu novým národním rekordem své kategorie. Mezi ženami zvítězila Kateřina Dvořáková. Soutěži mužů prozatím dominuje Adam Sebastian Helcelet.

První vícebojařské tituly rozdány

3 týdny ago
V pátek 7. února odstartovalo v pražské Stromovce halové mistrovství České republiky ve vícebojích a v průběhu prvního soutěžního dne se rozdávaly dvě sady medailí. Mezi dorostenkami zvítězila Natálie Olivová. Žákyním kralovala Adéla Tkáčová.
Checked
54 minuty 3 sekundy ago
Subscribe to Atletika.cz feed