Vychází olympijská Atletika

3 týdny 2 dny ago
Nejnovější vydání časopisu ATLETIKA tento týden vyráží na cestu do světa. Těšit se v letošní „trojce“ můžete nejen na reportáže z Tokia a Sappora, ale na další dění v létě. A také třeba na filmovou recenzi.

SAP se vrací na dráhu

3 týdny 3 dny ago
Ve středu 13. října proběhne na stadionu v pražském Edenu republikové finále 39. ročníku Středoškolského atletického poháru.

125. Běchovice ovládli Zajíc a Stewartová

3 týdny 6 dnů ago
V neděli 26. září se uskutečnil již 125. ročník silničního závodu Běchovice – Praha. V jeho rámci se bojovalo také o mistrovské medaile v silničním běhu na 10 kilometrů. Mezi ženami obhájila prvenství z loňského roku Moira Stewartová. V kategorii mužů zvítězil Martin Zajíc.

Pavel Sluka šéftrenérem reprezentace

1 měsíc ago
Po projednání na zasedání Předsednictva Českého atletického svazu jmenoval předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník do funkce šéftrenéra české atletické reprezentace dosavadního vedoucího sportovního úseku Pavla Sluku.

Parádní sprinty v Nairobi

1 měsíc ago
V keňské metropoli se uskutečnil poslední mítink v rámci letošní World Athletics Continental Tour Gold, který ozdobily zejména jedinečné výkony ve sprinterských disciplínách. Tyčkař Matěj Ščerba byl třetí.

Dva národní rekordy na MČR žactva

1 měsíc ago
Mladá Boleslav hostila o víkendu mistrovství České republiky žáků a žákyň na dráze. Matyáš Zach na stovce překážek a Barbora Bystřičanová na trati 1500 metrů překážek ozdobili své triumfy novými národními rekordy této kategorie. V dalších třech disciplínách padla historická maxima šampionátu.

Vrchařské tituly pro Hrochovou a Kováře

1 měsíc ago
V Areálu Peklák v České Třebové proběhlo mistrovství České republiky v běhu do vrchu (nahoru a dolů). Domácími šampiony v této disciplíně se stali Tereza Hrochová a Jáchym Kovář.

Úspěšné české vystoupení v Záhřebu

1 měsíc 1 týden ago
V chorvatském Záhřebu pokračovala World Athletics Continental Tour Gold. Na startu byli také čtyři čeští reprezentanti. Kristiina Mäki zaběhla v závodě na 2000 metrů národní historické maximum. Čtvrtkař Patrik Šorm se blýskl novým osobním rekordem. V silné konkurenci se neztratili ani překážkář Petr Svoboda a stýplař Jáchym Kovář.

Dva rekordy mítinku na Daňkovi

1 měsíc 1 týden ago
Na turnovském atletickém stadionu se uskutečnil 21. ročník Memoriálu Ludvíka Daňka. Rekordy mítinku obstarali půlkař Filip Šnejdr a Jan Veleba na stovce. Diskařské klání na počest naší legendy Ludvíka Daňka opanoval Maďar Róbert Szikszai.

Staněk 8. v Záhřebu, Špotáková 1. v Chebu

1 měsíc 1 týden ago
Koulařským prologem v pondělí odstartovala další zastávka World Athletics Continental Tour Gold v chorvatském Záhřebu. Tomáš Staněk v něm obsadil osmé místo. Ve stejný den se uskutečnila také Velká cena Chebu, kde se blýskla šedesátimetrovým hodem oštěpařka Barbora Špotáková.

Mezuliáníková a Svoboda 6. na ISTAFu

1 měsíc 1 týden ago
V německé metropoli se konal další ročník jednoho z nejtradičnějších evropských mítinků, kterým je berlínský ISTAF. Oba čeští zástupci Diana Mezuliáníková a Petr Svoboda doběhli šestí.

Kateřina Cachová ukončila kariéru

1 měsíc 2 týdny ago
Poté, co před dvěma lety oznámila ukončení kariéry Eliška Klučinová, opouští českou atletiku další vícebojařská opora uplynulé dekády Kateřina Cachová. Stejně jako její tradiční rivalka a také kamarádka, se rozhodla k tomuto kroku ve věku 31 let.

Oštěpařské trio se v Curychu neztratilo

1 měsíc 2 týdny ago
Český oštěp měl hned trojí zastoupení ve čtvrtečním curyšském finále Diamantové ligy. Nikola Ogrodníková a Jakub Vadlejch obsadili třetí příčky. Barbora Špotáková skončila čtvrtá. Ruská tyčkařka Anželika Sidorovová překonala rekord Diamantové ligy.
Checked
29 minut 10 sekund ago
Subscribe to Atletika.cz feed