Hvězdní vícebojaři na Reunionu

22 hodiny 9 minut ago
Vícebojařská Challenge začíná každoročně koncem dubna v italské Laně. Nadcházející ročník však začne nezvykle brzy, a to již v prosinci ve francouzském departmentu Reunion, kde si zazávodí například i světový rekordman Kevin Mayer nebo mistryně světa Katarina Johnson-Thompsonová.

Napodobí Mihambová Carla Lewise?

2 dny 19 hodin ago
Malaika Mihambová v posledních dvou letech dominuje světové dálce. Nyní však začíná stále více koketovat i s hladkými sprinty a na olympijských hrách v Tokiu by ráda startovala kromě své hlavní disciplíny také na stovce.

DL zná kalendář pro příští rok

3 dny 18 hodin ago
Pořadatelé nejprestižnějšího atletického seriálu Diamantová liga zveřejnili předběžný kalendář jejího příštího ročníku a věří, že Diamantovka proběhne v klasickém formátu.

Kdo bude světovou atletkou roku?

4 dny 16 hodin ago
Jedenáct dní před vyhlášením nejlepších světových atletů uplynulé sezóny zveřejnila WA jména pěti finalistek mezi kterými se rozhodne o královně atletického roku 2020. Adeptkami na toto ocenění jsou Letesenbet Gideyová, Sifan Hassanová, Peres Jepchirchirová, Yulimar Rojasová a Elaine Thompson-Herahová.

Kdo bude atletickým králem roku 2020?

5 dnů 19 hodin ago
Dvanáct dní před vyhlášením nejlepšího světového atleta uplynulé sezóny zveřejnila Světová atletika užší výběr pěti kandidátů mezi kterými se rozhodne o králi atletického roku 2020. Jsou mezi nimi Joshua Cheptegei, Ryan Crouser, Armand Duplantis, Johannes Vetter a Karsten Warholm.

Atletický rok 2020 – 3. čtvrtletí

1 týden 2 dny ago
Třetí čtvrtletí atletického roku nabídlo nejbohatší závodní program. V jeho průběhu se uskutečnila většina domácích šampionátů a mítinků. Čeští atleti byli vidět i na mítincích Diamantové ligy.

V Kluži o návrat mezi evropskou elitu

1 týden 4 dny ago
Evropská atletika rozhodla o dějištích konání mistrovství Evropy družstev v roce 2021. Superliga se uskuteční v polském Chořově. Česká reprezentace bude usilovat o postup do elitní skupiny v rumunské Kluži.

Králové a královny 2020 – mimo dráhu

1 týden 5 dnů ago
Přesto, že se vzhledem k opatřením ohledně hromadných akcí naprostá většina silničních běžeckých závodů pro letošní rok zrušila, při těch několika, které se konaly, byly k vidění parádní výkony včetně světových rekordů.

Po životní sezóně za olympijským snem

2 týdny 1 den ago
Keňská vytrvalkyně Peres Jepchirchirová patří v posledních letech k nejlepším běžkyním na silnici a letos měla vskutku životní sezónu, ve které dokázala dvakrát překonat půlmaratonský světový rekord v ryze ženském závodě a podruhé v kariéře se radovala z titulu mistryně světa na této distanci.

Atletický rok 2020 – 2. čtvrtletí

2 týdny 2 dny ago
Druhé čtvrtletí atletického roku 2020 bylo kvůli koronavirové krizi hodně specifické. Přesto se v jeho druhé polovině začalo závodit a nebyla nouze o kvalitní výkony.

Řím hostitelem ME v roce 2024

2 týdny 3 dny ago
Na 160. zasedání Rady Evropské atletiky se rozhodovalo o pořadatelích několika budoucích evropských šampionátů. Mistrovství Evropy pod otevřeným nebem se v roce 2024 uskuteční v Římě. Halový evropský šampionát v roce 2023 uspořádá Istanbul.

Králové a královny 2020 – vrhy

2 týdny 4 dny ago
V seriálu Králové a královny roku 2020 pokračujeme vrhačskými disciplínami, kde nejvíce zářili americký koulař Ryan Crouser a německý oštěpař Johannes Vetter.

Zátopek mezi legendami dle AW

2 týdny 5 dnů ago
Prestižní britský magazín Athletics Weekly letos slaví 75. výročí svého vzniku, a tak kromě tradičních anket o nejlepší atlety světa a Velké Británie, bude letos vyhlašovat, také největší legendy královny sportu od roku 1945 do současnosti. Mezi nominovanými je také náš Emil Zátopek.

Atletické královny na prahu dalšího roku

3 týdny ago
Netradiční Atlet roku 2020 je za námi. O své dojmy z natáčení i posledních měsíců se v krátkém rozhovoru podělily oštěpařka Barbora Špotáková a překážkářka Zuzana Hejnová. Dozvíte se také, jaké jsou jejich nejbližší plány a jak vyhlížejí olympijské hry v Tokiu.

Atlet roku v netradičním hávu

3 týdny ago
Atletický rok 2020 byl zásadně postižen koronavirovou krizí, kdy byla řada vrcholů královny sportu zrušena nebo odložena. To se však netýkalo Atleta roku, který se letos uskutečnil, i když v trochu netradičním formátu.

Netradiční galavečer Atlet roku 2020

3 týdny 2 dny ago
Letošní ročník galavečera Atlet roku 2020 neproběhne v tradičním formátu jako anketa s následným slavnostním vyhlášením, ale je koncipován jako slavnostní večer určený největším českým atletickým hvězdám za posledních padesát let minulosti i současnosti.
Checked
1 hodina 25 minut ago
Subscribe to Atletika.cz feed